Specjaliści ze Sport-Kliniki szkolą się z nowych metod leczenia

0
576

Ortopeda ze Sport-Kliniki w Żorach uczestniczył w szkoleniu z zakresu nowoczesnej metody szycia więzadła krzyżowego przedniego LiGAMYS, adresowanej do pacjentów po świeżych urazach tzw. ACL.

Szkolenie odbyło się w Szwajcarii, gdzie technika ta jest z powodzeniem stosowana od kilku lat. Ze względu na ograniczone wskazania do jej wykorzystania dopiero od niedawna może korzystać z niej także część pacjentów w Polsce.

Zaletą systemu LIGAMYS jest możliwość pozostawienia własnego więzadła pacjenta (wcześniej odpowiednio zszytego) i pewnego rodzaju jego “odciążenie” na czas gojenia.

Współpraca ze znanymi lekarzami ze Szwajcarii pozwoli placówce wprowadzić nową jakość w zabiegach szycia i stabilizacji uszkodzonego więzadła krzyżowego u pacjentów.

Czytaj także: Pracodawcy Medycyny Prywatnej powołali Forum Szpitali>>>

Klinika Chirurgii Endoskopowej Sport-Klinika zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy do rehabilitacji i ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego.

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami ze strony ośrodkowego układu nerwowego.

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, który organizuje szkolenia i konferencje medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy. Jest ośrodkiem wpisanym do Rejestru Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Sport-Klinika należy do Grupy Scanmed.