Specjalista z Carolina Medical Center z wykładem w Szwajcarii

0
788


Dr Robert Śmigielski z Carolina Medical Center został zaproszony do wygłoszenia wykładów w Rennbahn Klinik w Szwajcarii. Wykłady dotyczą jednego z najnowocześniejszych obecnie rozwiązań w leczeniu zmian zwyrodnieniowych w przedziale przyśrodkowym stawu kolanowego – KineSpring.

Carolina Medical Center jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym zastosowano to rozwiązanie. Operację przeprowadził dr Robert Śmigielski.

Pierwsza taka operacja odbyła się w tej placówce w październiku 2013 roku. Można o tym przeczytać tutaj:
Carolina Medical Center: nowa metoda leczenia osteoartozy >>>

Rennbahn Klinik to jedna z najlepszych szwajcarskich klinik sportowych, od lat posiadająca tytuł Szwajcarskiego Centrum Olimpijskiego.

Carolina Medical Center od 2010 roku działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji należy do Lux Med.