Spółka Agromep, właściciel centrum rehabilitacji, zadebiutowała na NewConnect

0
739


Spółka Agromep S.A., prowadząca w Kościanie Centrum Rehabilitacji Terapia, zadebiutowała na rynku NewConnect. Podstawową działalnością spółki jest hurtowa sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych. 

W roku 2009 Spółka wynajęła obiekt przy ulicy Gostyńskiej 54 i rozpoczęła prace organizacyjne związane ze stworzeniem przychodni rehabilitacyjnej. W roku 2010 rozpoczęto świadczenia z zakresu fizykoterapii, magnetoterapii, kinezyterapii, krioterapii i wielu innych. Początkowo usługi były tylko komercyjne. Od 2012 roku Centrum Rehabilitacji Terapia posiada kontrakt z NFZ. Na rok 2013 miał on wartość 110 399,52 zł i dotyczył fizjoterapii ambulatoryjnej. Od lipca 2013 roku

Terapia oferuje także usługi w zakresie medycyny pracy. Można tutaj wykonać badania wstępne, okresowe, kontrolne, a także między innymi badania kierowców, badania osób ubiegających się o prawo jazdy i o pozwolenie na broń. W ramach badań można skorzystać z konsultacji specjalistycznych – okulisty, laryngologa, neurologa, internisty oraz z badań diagnostycznych.

W roku 2012 Spółka Agromep przejęła w zarządzanie od spółki Meprozet S.A. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Beskidek” zlokalizowany w Szczyrku, tym samym rozpoczynając działalność w branży hotelarskiej.

Zarząd spółki Agromep S.A. tworzą – Michał Lachaj, prezes zarządu, i Łukasz Miszkiewicz, członek zarządu. Kurs akcji spółki wzrósł a otwarciu w pierwszym dniu notowań o 3 procent, do 5,15 zł. Debiut spółki miał miejsce 14 stycznia 2014 roku.