Spółka przejmuje szpital w Nowym Dworze Gdańskim

0
976

Spółka prowadząca szpital w Malborku przejmuje placówkę w Nowym Dworze Gdańskim. Nieruchomości szpitalne zostały przekazane przez samorząd województwa pomorskiego, dotychczas prowadzący placówkę w Nowym Dworze Gdańskim, na rzecz powiatu malborskiego.

Powiatowe Centrum Zdrowia z Malborka od 4 lat współpracuje ze szpitalem w Nowym Dworze Gdańskim. Zasilenie spółki w majątek pozwoli na prowadzenie inwestycji w przekazywanych budynkach. Rozpoczęcie działalności medycznej szpitala w Nowym Dworze Gdańskim po restrukturyzacji nastąpi 1 stycznia 2012 roku. Zakupione ma być także wyposażenie szpitala. Na ten cel spółka prowadząca szpital będzie się starać o kredyt bankowy. Zarząd spółki planuje także modernizację przejmowanej placówki, w której rozwijane mają być głównie usługi opiekuńcze. Szpital w Nowym Dworze Gdańskim ma uzupełniać ofertę placówki w Malborku.

Szpital w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi oddział internistyczny oraz ZOL, w sumie posiada 71 łóżek. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi około 4 mln zł. Szpital w Malborku ma 152 łóżka na 5 oddziałach (chirurgia, neonatologia, ginekologia i położnictwo, anestezjologia i intensywna terapia, pediatria). Kontrakt placówki ma wartość około 24 mln zł. Szpital w Malborku jest prowadzony przez spółkę ze stuprocentowym udziałem powiatu od 2008 roku.