Sport-Klinika organizatorem konferencji naukowej

0
781

Sport-Klinika z Żor była organizatoremII Konferencji Naukowej „Medycyna i Sport” oraz Letniego Pucharu Polski Lekarzy i Farmaceutów w tenisie ziemnym. Współorganizatorami przedsięwzięcia były także: Śląska Izba Lekarska i Śląska Izba Aptekarska.

Celem przedsięwzięcia była integracja środowiska lekarzy i farmaceutów, poszerzenie wiedzy z zakresu medycyny sportowej oraz propagowanie sportowego trybu życia.

Tematem przewodnim konferencji była dyscyplina sportowa: tenis ziemny. Przedstawione były takie zagadnienia jak: przygotowanie do sportu, technika i metodyka treningu, korzyści wynikające z aktywności sportowej oraz najczęstsze kontuzje, ich zaopatrzenie ortopedyczne i leczenie rehabilitacyjne.

Sport Klinika to dziś jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujących się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Placówka powstała w 2002 roku. Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. W szpitalu przeprowadzane są operacje refundowane przez NFZ oraz zabiegi komercyjne. Ośrodek od lat współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

W czerwcu 2013 w Sport Klinice otwarty został nowy kompleks medyczny, składający się z Centrum Diagnostyki Obrazowej prowadzonego przez firmę Helimed oraz szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu.