Sport-Klinika partnerem ośrodka narciarskiego

0
786

Sport-Klinika z Żor została oficjalnym partnerem medycznym Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w sezonie zima-lato 2019. Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, położony w Beskidzie Śląskim.

Ośrodek odwiedzają turyści z aglomeracji Śląskiej, z Małopolski, a także z Czech i Słowacji.

Zimą w ośrodku do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 22 km zróżnicowanych tras narciarskich. Ośrodek obsługuje kolej gondolowa  oraz wyciągi orczykowe.

Klinika Chirurgii Endoskopowej Sport-Klinika zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy do rehabilitacji i ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Czytaj także: Sport-Klinika: nowa pracownia diagnostyczna>>>

Specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego.

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, który organizuje szkolenia i konferencje  medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy. Jest ośrodkiem wpisanym do Rejestru Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej. Od 2015 roku realizuje badania kliniczne we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi zgodnie z wytycznymi Dobrej Praktyki Klinicznej.

Sport-Klinika należy do Grupy Scanmed.