Sport-Klinika: rozbudowa placówki

0
1297

Sport-Klinika z Żor rozbudowuje placówkę. W wyniku inwestycji powstanie część przeznaczona dla osób korzystających z turnusów rehabilitacyjnych. W dobudowanej części znajdzie się kilkanaście pokoi dla pacjentów.

Turnusy rehabilitacyjne będą przeznaczone dla pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, po przebytych zabiegach operacyjnych stawów kończyn dolnych i górnych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawów, zarówno tych, którzy korzystali z usług Kliniki jak i pacjentów innych placówek.

W ramach pobytu rehabilitacyjnego Klinika będzie oferowała całodniowy, indywidualnie dobrany program rehabilitacji, ustalony według zaleceń lekarza oraz terapeuty prowadzącego, całodobową opiekę medyczną, konsultacje z lekarzem prowadzącym oraz wykłady o tematyce prozdrowotnej. Turnusy rozpoczną się we wrześniu 2012 roku. Będą trwały 12 dni. Ich cena wyniesie około 6 tysięcy złotych.

Sport-Klinika oferuje kompleksowe leczenie schorzeń i urazów narządów ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Klinika powstała w 2002 roku, a w 2007 została rozbudowana. Obecnie w ramach kliniki działają: poradnia ortopedyczna, ortopedia z blokiem operacyjnym i łóżkowym, rehabilitacja, radiologia oraz dział szkoleń. W działalności leczenia operacyjnego specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową (w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego).  W sierpniu 2009 otwarto tutaj oddział ortopedii dziecięcej.