Sport-Klinika współorganizatorem Pucharu Polski Lekarzy i Farmaceutów

0
949


Sport-Klinika w Żorach jest współorganizatorem I Międzynarodowego Pucharu Polski Lekarzy i Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim i Klasycznym. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie Konferencja Naukowa „Medycyna i Sport”, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Konferencja odbędzie się w Sport-Klinice. Podczas spotkania omówione zostaną najciekawsze i najważniejsze aspekty sportu: żywienie, fizjologia, biomechanika, kontuzje, zaopatrzenie ortopedyczne i rehabilitacja. Równolegle z zawodami na stoku odbywać się będą zajęcia motoryczne, szkółka narciarska, będzie można zobaczyć i przetestować narty. Będzie działać do centrum informacji na temat prewencji urazów narciarskich i rehabilitacji. Na stoku będzie również ambulans Centrum Krwiodawstwa, dlatego chętni będą mogli wspomóc bank krwi i dawców szpiku.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Śląską Izbą Lekarską, Śląską Izbą Aptekarską i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego i Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej oraz patronatem medialnym Telewizji Katowice. Odbędzie się w dniach od 1 do 3 lutego 2013 roku.

Sport-Klinika w Żorach działa już od 2002 roku. Specjalizacją Kliniki jest diagnoza, leczenie i rehabilitacja urazów i schorzeń narządów ruchu. Domeną działalności operacyjnej Sport-Kliniki  są małoinwazyjne zabiegi operacyjne stawów, przeprowadzane metodą artroskopową, w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne stawu kolanowego i ramiennego.