Sport-Klinika wśród najlepszych placówek rankingu „Bezpieczny Szpital”

0
738

Sport-Klinika w Żorach, należąca do Grupy Scanmed, znalazła się na 12. miejscu zestawienia szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych (bez onkologicznych) rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia „Bezpieczny Szpital 2019”.

Placówka została także wyróżniona w kategorii szpitali działających poza siecią.

Ranking wyróżnił także inne prywatne placówki.

Szpital Specjalistyczny Pro –Familia z Rzeszowa znalazł się na drugim miejscu w kategorii szpitali wielozabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. Na 9. miejscu znalazł się szpital Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, na 40. – Szpital Eskulap Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń z Osielska, na 73. – Szpital Zakonu Bonifratrów z Łodzi, na 78 – Szpital Salus ze Słupska, a na 94 – Centrum Zdrowia Tuchów prowadzone przez spółkę pracowniczą.

Szpital Pro-Familia zajął także 1. miejsce w kategorii szpitali działających w sieci na poziomie I, a kategorii tej na 16. miejscu znalazł się łódzki Szpital Bonifratrów.

Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia trafił na 3. miejsce w rankingu placówek sieciowych II stopnia. Wśród szpitali sieciowych III stopnia na 19. miejscu znalazło się Dolnośląskie Centrum Chorób Serca Medinet.

Czytaj także: Grupa Scanmed z certyfikatem ISO>>>

Wśród szpitali działających poza siecią wyróżniono też – Salus ze Słupska, Centrum Zdrowia Tuchów i Eskulap z Osielska.

Oceny szpitali w rankingu dokonano na podstawie nadesłanych ankiet, było ich 202. Jak podała „Rzeczpospolita”, która opublikowała wyniki rankingu w specjalnym dodatku 17 grudnia 2019, najwięcej ankiet wysłały szpitale z województw śląskiego (24 procent), mazowieckiego (19 procent) i pomorskiego (18 procent), a najmniej z lubuskiego (2 procent), zachodniopomorskiego i podlaskiego (po 6 procent).

Szpitale oceniano pod kątem trzech kategorii – zarządzania, jakości i opieki medycznej. Pod uwagę wzięto między innymi zarządzanie majątkiem i sytuację finansową szpitali, wyposażenie w systemy informatyczne, personel i jego kwalifikacje, a także komfort pobytu w szpitalu.