Sport-Klinika zaprezentuje wyniki badań w Madrycie

0
480

Wyniki badań prowadzonych w Pracowni Diagnostyki Funkcjonalnej Sport-Kliniki z Żor zostaną zaprezentowane na arenie międzynarodowej – podczas ESSKA Speciality Days 2019 w Madrycie.

Wydarzenie odbędzie się 8 i 9 listopada 2019.

Pracownia Diagnostyki Funkcjonalnej Sport-Kliniki to miejsce, w którym oprócz badań określających poziom sprawności pacjentów prowadzone są również zaawansowane badania naukowe, których efektami placówka dzieli się zarówno w kraju jak i za granicą.

W Mardycie zostaną zaprezentowane prace prowadzone pod przewodnictwem dr n.kf. Macieja Białego pt: “Evaluation of functional stability in patients after total knee arthroplasty: bi-cruciate stabilised versus cruciate retaining implants – a preliminary comparative study” oraz “Evaluation of the myofascial chain and functional movement tests in patients after anterior cruciate ligament reconstruction”.

ESSKA (European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy) to stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów zajmujących się chorobami zwyrodnieniowymi stawów i medycyną sportową.

Czytaj także: Sport-Klinika: rok 2018 przełomowy w neurochirurgii>>>

Klinika Chirurgii Endoskopowej Sport-Klinika zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy do rehabilitacji i ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego.

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, który organizuje szkolenia i konferencje  medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy. Jest ośrodkiem wpisanym do Rejestru Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Sport-Klinika należy do Grupy Scanmed.