Sprzedaż Uzdrowiska Kamień Pomorski

0
904

26 października 2011roku nastąpiło parafowanie projektu umowy sprzedaży 15.485 udziałów stanowiących 89,5 procent kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o. Nabywcą jest Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A.

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne działa w imieniu i na rzecz Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie reprezentowanym przez BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie.
Prywatyzacja uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim rozpoczęła się już w 2010 roku. Wówczas Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło sprzedaż udziałów. Ofertą zainteresowanych było wówczas kilka podmiotów – PCZ Polski Holding Medyczny z siedzibą we Wrocławiu, KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z Wrocławia oraz Instytut Zdrowia Człowieka Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Prywatyzacja nie doszła jednak do skutku ze względu na oferowaną zbyt niską cenę na zakup udziałów spółki.

Uzdrowisko Kamień Pomorski oferuje usługi w zakresie leczenia schorzeń narządu ruchu, chorób reumatologicznych, neurologicznych i schorzeń układu krążenia. Specjalnością uzdrowiska jest także wczesna rehabilitacja kardiologiczna po zawale mięśnia sercowego i wczesna rehabilitacja ortopedyczna. Prowadzona jest tutaj rehabilitacja kobiet po mastektomii. W ofercie SA także zabiegi borowinowe, kąpiele, inhalacje, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, wodolecznictwo, masaże, gimnastyka lecznicza i rehabilitacja na basenie oraz zajęcia fitness. Uzdrowisko posiada kilka obiektów: sanatoria Chrobry i Dąbrówka, Szpital Uzdrowiskowy Mieszko, Zakład Przyrodoleczniczy Feniks, Dom Zdrojowy Gryf i kryty basen solankowy.