Śrem: szpital powiatowy wprowadza odpłatne usługi

0
886

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego sp. z o.o. w Śremie wprowadził odpłatne usługi. W placówce można wykonać komercyjne badania USG zarówno u pacjentów dorosłych jaki u dzieci.

W ramach badań komercyjnych można wykonać USG dopplerowskie żył i tętnic, zarówno kończyn dolnych jak i biodrowych i szyjnych, a także badania USG noworodków, niemowląt i dzieci.

Szpital oferuje także odpłatne zabiegi w zakresie fizjoterapii.

W roku 2016 szpital otworzył nowe poradnie – neurologii dziecięcej oraz neonatologii. W placówce rozpoczęto także inwestycję związaną z modernizacją oddziału ginekologii. Zakończone zostały już modernizacje oddziałów: chirurgicznego, dziecięcego, ortopedycznego oraz urologicznego. Ten ostatni wyposażono także w nowy laser do rozbijania kamieni moczowych.

Szpital w Śremie jest prowadzony przez spółkę ze 100-procentowym udziałem samorządu powiatowego od 2011 roku.

Placówka posiada 12 oddziałów, poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne.

Przy szpitalu działa poradnia onkologiczną z pracownią mammografii, pracownia endoskopii, a także oddział onkologii klinicznej, gdzie prowadzona jest chemioterapia w trybie hospitalizacji, w trybie jednodniowym oraz ambulatoryjnym, prowadzone przez Centrum Medyczne Małgorzata z Częstochowy. Centrum prowadzi także w Śremie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, działający przy szpitalu.