Stadmedica: inwestycja w nowe usługi specjalistyczne

0
1011


Centrum Medyczne Stadmedica z Bydgoszczy zainwestowało w nowy sprzęt i w najbliższym czasie rozszerzy zakres oferowanych usług o zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Zabiegi będą komercyjne.

Zabiegi będę dostępne prawdopodobnie w maju 2013 roku. Będą to między innymi zabiegi dotyczące leczenia nietrzymania moczu, które polegają na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia. Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie ma też ryzyka wystąpienia powikłań, częstych w przypadku operacji. Koszt zabiegu wyniesie 3300 zł.

Centrum Medyczne Stadmedica działa od 1987 roku, kiedy to utworzone zostały pierwsze gabinety: stomatologiczny i chirurgiczny. W roku 2009 placówka została przeniesiona do nowo wybudowanego, nowoczesnego Centrum przy ulicy Nakielskiej 327.

Stadmedica świadczy usługi zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ zawarty na rok 2013 ma wartość 1 755 604 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, otolaryngologii i urologii a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie leczenia chorób naczyń. Centrum oferuje też usługi w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, przy współpracy z firmą Vitalabo, zabiegi rehabilitacyjne, szeroki zakres usług stomatologicznych, wraz z diagnostyką RTG. Prowadzi też pracownię endoskopii. Właścicielem NZOZ-u jest dr n. med. Ewa Jundziłł-Bieniek.