Stalowa Wola: Aura Medic otworzy pracownię diagnostyczną

0
972

Spółka Aura Medic otworzy w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pracownię rezonansu magnetycznego. Otwarcie planowane jest na wrzesień 2017.

Oferta spółki została wybrana w wyniku rozstrzygniętego w lutym 2017 roku przetargu ogłoszonego przez szpital na dzierżawę pomieszczeń. Aura Medic zobowiązała się do zakupu i instalacji aparatury oraz obsługi pracowni wraz z wszystkimi kosztami jej funkcjonowania.

Pracownia ma rozpocząć badania dla pacjentów szpitalnych pod koniec września 2017. Rozszerzenie tej oferty o badania dla pacjentów ambulatoryjnych, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, będzie uzależnione od uzyskania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Być może nastąpi to dopiero w IV kwartale 2017 roku lub w I kwartale 2018 roku.

Aura Medic zajmuje się specjalistyczną działalnością w zakresie diagnostyki obrazowej. Oferuje usługi dla pacjentów i jednostek służby zdrowia, jak również zajmuje się kompleksowym wyposażaniem i dzierżawą sprzętu dla pracowni diagnostyki obrazowej w szpitalach i centrach medycznych.

Aura Medic działa od 2015 roku. W roku 2016 utworzyła pracownię rezonansu magnetycznego w szpitalu powiatowym w Radomsku i rozpoczęła prace nad uruchomieniem kolejnych pracowni w kilku innych lokalizacjach.

Placówki prowadzi Aura Medic spółka z o.o. z siedzibą w Gdyni, której prezesem jest Damian Biedulski.