Starachowice: Centrum Zdrowia Vita wprowadza nowe specjalności

0
813


Centrum Zdrowia Vita ze Starachowic otworzyło nową jednostkę – poradnię chorób metabolicznych. Usługi poradni są finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na rok 2013 środki przeznaczone na ten cel mają wartość 25 113,44 zł.

Centrum Zdrowia Vita działa od 2010 roku w nowo wybudowanej siedzibie, o powierzchni 2 tys. m kw,  przy skrzyżowaniu ulic Borkowskiego i Piłsudskiego. Przedtem funkcjonowało jako Prywatny Ośrodek Medycyny Pracy, umiejscowiony przy ulicy Radomskiej i świadczyło usługi dla pracowników.

Po przeniesieniu do nowej siedziby Centrum rozszerzyło zakres oferowanych usług o konsultacje lekarzy specjalistów dla klientów indywidualnych, diagnostykę laboratoryjną i chirurgię jednego dnia. Działa tutaj między innymi gabinet rehabilitacyjny, stamatologiczny, poradnia medycyny sportowej, pracownia USG i RTG.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt z Funduszem na rok 2013 ma wartość 741 954,02 zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego oraz rehabilitacji leczniczej. W ramach kontraktu Centrum oferuje również podstawową opiekę zdrowotną.

Spółka prowadząca placówkę jest powiązana kapitałowo z firmą Perfopol sp. z o.o., zajmującą się produkcją blach perforowanych i siatek, oraz prowadzącą hotel Europa, działający w Starachowicach przy ulicy Radomskiej, gdzie mieściła się poprzednia siedziba Centrum.