Starachowice: nowe usługi w CM Visus

0
953

Centrum Medyczne Visus rozszerzyło zakres usług o zabiegi rehabilitacyjne. Usługi są wyłącznie komercyjne, jednak placówka będzie się starać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012.

Usługi są dostępne w placówce Visus działającej w Starachowicach przy ulicy Kilińskiego 26. Placówka oferuje między innymi masaże w cenach od 40 do 80 zł, a także ćwiczenia, zabiegi z użyciem lampy solux i inne.

Tegoroczny kontakt Centrum Visus z NFZ wynosi 5 903 927,74 zł, z tego 2 735 828,70 zł jest przeznaczone na usługi szpitalne w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej, plastycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki (chirurgia jednego dnia). Pozostała kwota kontraktu finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Usługi szpitalne wykonywane są w otwartej na początku roku 2011 nowej placówce, umiejscowionej przy ulicy Hanki Sawickiej. Otwarcie części szpitalnej wiązało się z inwestycją w nowy budynek. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych.

Visus prowadzi również placówki w Kielcach przy ulicy Sikorskiego i w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Śliskiej. NSZOZ Centrum Medyczne VISUS powstał w 1999 roku. Prezes zarządu spółki prowadzącej placówki jest mgr Maja Dębicka – Adamiec, wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. medycznych: dr n. med. Alicja Dębicka.