Starania o wyższy kontrakt z NFZ

0
1052

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed stara się o wyższy kontrakt z NFZ na zabiegi wykonywane w otwartym na początku 2011 roku Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka. W tej chwili kontrakt wystarcza na wykonywanie 18 zabiegów miesięcznie.

– Zaczynaliśmy od 12-u zabiegów. Chcielibyśmy podpisać kontrakt umożliwiający finansowanie z NFZ 50-ciu takich zabiegów miesięcznie – mówi Pawel Szycko, prezes spółki Podimed.
Docelowo Centrum będzie oferować wszystkie rodzaje zabiegów okulistycznych, oprócz przeszczepu rogówki. Oprócz usług finansowanych przez NFZ oferuje także komercyjne.
Centrum powstało w budynku należącym przedtem do szpitala w Szczecinku. Obiekt został zakupiony zakupionym przez firmę Apo-Pharma za 300 tys. zł. Koszt modernizacji i wyposażenia pomieszczeń oddziału wyniósł około 4,5 mln zł.
Oddział posiada 10 łóżek dla pacjentów. W modernizowanych pomieszczeniach znajduje się także zakład optyczny, apteka i poradnia specjalistyczna. W dwupiętrowym budynku działał przedtem oddział laryngologiczny szczecinieckiego szpitala.

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed sp. z o.o. działa 1996 roku. Oferuje usługi w zakresie medycyny rodzinnej, prowadząc przychodnie w Szczecinku, Czarnem i Białym Borze, usługi lekarzy specjalistów dostępne w Szczecinku oraz szpital jednego dnia, funkcjonujący w Bornem Sulinowie. Spółka prowadzi także laboratoria diagnostyczne w Szczecinku, Drawsku Pomorskim, Dębnie, Szczecinie i Kołobrzegu. Oferuje także usługi z zakresu medycyny pracy, rehabilitacji oraz transportu sanitarnego (www.podimed.com.pl).