Stare Babice: nowe Centrum Medyczne Arnica

0
1718

Od kilku miesięcy w Starych Babicach (woj. mazowieckie) działa nowe Centrum Medyczne Arnica. Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Przychodnia posiada kontrakt z NFZ, którego wartość w roku 2012 wynosi 435 062,70  zł. Umowy z Funduszem dotyczą, oprócz POZ, także poradni kardiologicznej, ginekologiczno-położniczej, medycyny sportowej, endokrynologii dziecięcej, urologicznej a także usług w zakresie rehabilitacji.

W placówce można wykonać także badania diagnostyczne: USG, EKG, Holter, spirometrię, badania w zakresie medycyny sportowej. Centrum oferuje także kompleksową obsługę firm.

Centrum Medyczne Arnica istnieje od 2009 roku. Placówka, która została wtedy otwarta w Ciechanowie, oferuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, diagnostykę i rehabilitację. Placówka w Ciechanowie ma podpisany w roku 2012 kontrakt na usługi finansowane przez NFZ o wartości 1 039 640,92 zł. Środki te przeznaczone są na rehabilitację leczniczą oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie kardiologii dziecięcej, leczenia chorób naczyń, onkologii, onkologii klinicznej, urologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Placówka w Ciechanowie stale poszerza zakres usług. W maju 2012 wprowadziła do swojej oferty terapię falami uderzeniowymi BTL-SWT, za pomocą nowoczesnego aparatu do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo – szkieletowym.
Zarówno Centrum w Ciechanowie jak i w Starych Babicach prowadzą dzienne ośrodki rehabilitacji. W Starych Babicach jest to ośrodek dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, w Ciechanowie –  dzienny ośrodek rehabilitacji ogólnoustrojowej.
W Ciechanowie placówka działa przy ulicy Armii Krajowej 18A. W Starych Babicach przy Rynku 10. Przy obu przychodniach działają apteki Arnica. Placówki prowadzi Adam Olszewski i Wspólnik Spółka Jawna.