Suchy Dwór: nowa placówka Clinica Medica

0
2407

Clinica Medica Sp. z o.o. 1 września 2014 otworzyła kolejną przychodnię oraz dzienny oddział opieki geriatrycznej w Suchym Dworze, w powiecie puckim. Placówka znajduje się w nowo wybudowanym obiekcie na osiedlu Jaworowe Wzgórze. W I kwartale 2015 roku planowane jest tutaj także otwarcie szpitala.

Obecnie placówka oferuje konsultacje specjalistyczne w zakresie chirurgii, interny, kardiologii, laryngologii, pediatrii, wykonywane są badania diagnostyczne – USG, EKG oraz w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. Od 1 października 2014 roku placówka będzie także oferowała podstawową opiekę zdrowotną w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dzienny oddział opieki geriatrycznej Clinica Medica działający w Suchym Dworze to miejsce dedykowane osobom starszym z chorobami poznawczymi (np. Alzheimer) oraz przewlekłymi i wymagającymi rehabilitacji. Oddział sprawuje opiekę nad pacjentami w godzinach 7:30 – 17:00 i zapewnia obecność lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz opiekuna medycznego. Opłata za pobyt jest zależna od ilości godzin spędzonych w oddziale.

Clinica Medica rozpoczęła działalność w 1996 roku jako pierwszy w województwie pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital. W Gdyni, przy ulicy Mireckiego 11 znajduje się wielospecjalistyczna poradnia oraz 21-łóżkowy oddział szpitalny. W jego skład wchodzi 8 sal chorych 2-łóżkowych, 3-łóżkowa sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego i 2-łóżkowa sala obserwacyjno-wybudzeniowa. Szpital posiada dwa bloki operacyjne i wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki, chirurgii plastycznej, ortopedii, otolaryngologii, okulistyki, ginekologii, urologii oraz gastroenterologii.

Clinica Medica prowadzi też przychodnie zlokalizowane: w Gdyni przy ulicy Staniszewskiego oraz w Gdańsku przy ulicy Polanki 117 (w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej).

Usługi placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt na rok 2014 ma wartość 2 058 923,20 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie hospitalizacji planowej w dziedzinie ginekologii, chirurgii ogólnej, otolaryngologii i urologii oraz w zakresie chirurgii jednego dnia w dziedzinie ortopedii, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (badania endoskopowe). Clinica Medica oferuje też usługi w zakresie medycyny pracy dla firm, leczenie otyłości, programy profilaktyczne oraz pakiety dla określonych grup pacjentów, między innymi dla osób uprawiających sport.