Światowej sławy specjalista ponownie w Szpitalu Lux Med

0
1190

Światowej sławy specjalista chirurgii ręki, profesor Mario Igor Rossello, 16 września 2016 roku ponownie przyjeżdża do Polski. Celem trzydniowej wizyty jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów operacyjnych w Szpitalu Lux Med w Warszawie.

Profesor Rossello, światowej klasy chirurg ręki, znaczącą część swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności manualnej osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował między innymi  Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku. Dzięki szybkiej interwencji i wysokim umiejętnościom profesora, sportowiec mógł chociaż częściowo wrócić do zawodowego sportu.

Wiedza i doświadczenie, które prof. Rossello zgromadził podczas 35 lat pracy zawodowej, pomogą stworzyć w Szpitalu Lux Med Centrum Chirurgii Ręki, gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z trudnymi i rzadkimi problemami.

16 września 2016 w Szpitalu Lux Med przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie odbędą się konsultacje w zakresie chirurgii ręki oraz zaawansowanej plastyki tego narządu.

Szpital Lux Med został uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ulicy Puławskiej 455, na warszawskim Ursynowie. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

W ofercie placówki znajdują się zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej, urologicznej, naczyniowej, onkologicznej, plastycznej, dziecięcej oraz ortopedii, ginekologii, laryngologii. Szpital oferuje także pomoc w stanach nagłych – usługi z zakresu chirurgii i ortopedii w zakresie możliwym do wykonania w obrębie pomocy ambulatoryjnej, a także badania diagnostyczne oraz endoskopię przewodu pokarmowego.

Konsultacje specjalistyczne kwalifikujące do zabiegów operacyjnych, a także konsultacje pooperacyjne dostępne są w przychodni mieszczącej się w szpitalu.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia),  trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Lux Med posiada 194 placówki w całej Polsce. Pod opieką Grupy znajduje się ponad 1700 tysięcy pacjentów.