Świecie: modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego

0
1033

W szpitalu w Świeciu, należącym do Grupy Nowy Szpital, oddano do użytku wyremontowany oddział ginekologiczno-położniczy wraz z blokiem porodowym. Modernizacja była przeprowadzona w ramach realizowanego w placówce projektu, którego wartość wynosi 6,7 mln zł.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym przeprowadzono remont sanitariatów, brudowników i części sal z dostosowaniem do obowiązujących przepisów. W wyniku prac powstały jednoosobowe sale z łazienkami. Remontowane pomieszczenia miały powierzchnię 177 mkw. Na bloku porodowym wykonano remont części korytarzy z utworzeniem śluzy do oddziału oraz oddzieleniem bloku porodowego od pozostałej części szpitala. Wykonano także remont loży położnych oraz sali po porodach powikłanych. Pomieszczenia objęte remontem liczą w sumie 75 mkw. W ramach projektu zakupiony także został dla oddziału neonatologicznego bilirubinometr, czyli aparat do nieinwazyjnego przeskórnego pomiaru poziomu bilirubiny, służący do rozpoznawania żółtaczki noworodkowej.

Modernizacja oddziału była częścią projektu unijnego, który objął remonty oddziałów, oprócz ginekologiczno-położniczego, także neurologii, pediatrii, wewnętrzny, obserwacyjno-zakaźny, blok porodowy, blok operacyjny, a także poradnie i pracownie diagnostyczne. W ramach projektu kupowany jest także sprzęt i remontowane windy

Projekt ma na celu dostosowanie pomieszczeń placówki do obowiązujących przepisów prawa zwłaszcza w zakresie związanym z wypełnieniem zobowiązań nakreślonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 10 listopada 2006 roku.

Wartość projektu to 6 706 350,57 zł, z tego 4 359 127,87 zł stanowią środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Realizacja projektu została zaplanowana na lata 2007-1013.