Świętokrzyskie: nowa placówka NZOZ-u Nowe Życie

0
1073

NZOZ Nowe Życie z Włoszczowej otworzył filię w gminnym Ośrodku Zdrowia w Krasocinie (powiat włoszczowski). Placówka oferuje świadczenia w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Filia powstała przy współpracy z władzami gminy Krasocin. W przychodni w celu otwarcia nowych usług przygotowano pomieszczenia i wyposażono je w potrzebny sprzęt.  Działa tutaj sala ćwiczeń, gabinet kinezyterapii, sala masażu. Oferowane są usługi w zakresie światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii i laseroterapii.

NZOZ „Nowe Życie” działa od 2002 roku. Został założony przez Zdzisława Ogonka – lekarza specjalistę z zakresu ginekologii i położnictwa – dziś właściciela i dyrektora zakładu.

Początkowo prowadzone były wyłącznie gabinety ginekologiczny i ortopedyczny. W 2004 roku przeniesiono zakład do nowo zakupionego i wyremontowanego budynku przy ulicy Mleczarskiej oraz uruchomiono hospicjum. Potem utworzono kolejne gabinety specjalistyczne, poradnie tlenoterapii domowej, pracownię RTG, pielęgniarską opiekę specjalistyczną, rehabilitację, poradnie: zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień.

Od 2011 do 2012 roku placówka była rozbudowywana, inwestycja pozyskała finansowanie ze środków unijnych. W jej wyniku powierzchnia placówki zwiększyła się czterokrotnie  – z 600 do 2200 metrów kwadratowych.  Utworzono kolejne gabinety, między innymi pracownię endoskopową, poradnię medycy pracy czy pracownię psychotechniczną.

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ.