Świnoujście: otwarcie hotelu Interferie Medical Spa

0
869

W Świnoujściu rozpoczął działalność nowy obiekt wybudowany przez spółkę Interferie S.A. Jest to hotel Interferie Medical Spa, specjalizujący się w usługach medycznych, rehabilitacyjnych oraz wellness & spa.

Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi 9 grudnia 2011, ale już teraz przyjmowani są pierwsi goście. Pięciokondygnacyjny, nowoczesny hotel o łącznej powierzchni ponad 28 tys. mkw. znajduje się przy ul. Uzdrowiskowej 15. W całym obiekcie znajduje się 308 pokoi (1- i 2-osobowych oraz apartamentów), z których część przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Część zabiegowo-rehabilitacyjna obejmuje sauny i łaźnie, strefę basenową, strefę balneologiczną. W strefie Wellness działa 13 gabinetów: fryzjerskich i kosmetycznych oraz sala do ćwiczeń. Strefa Medica obejmuje 23 gabinety odnowy biologicznej i fizykoterapii. Można tu skorzystać m.in. z okładów borowinowych i z alg, inhalacji elektroterapii i leczenia ultradźwiękami, światłolecznictwa i koloroterapii oraz krioterapii miejscowej. Obiekt posiada także centrum konferencyjne, składające się z 7 sal o łącznej powierzchni użytkowej ponad 700 mkw.

Spółka Interferie Medical SPA to spółka utworzona przez Interferie na początku 2011 roku w celu budowy i prowadzenia nowego obiektu w Świnoujściu. Spółka Interferie S.A. dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim oraz hotelami w Lubinie i Głogowie. 61,5 procent akcji Interferii należy do KGHM Ecoren SA. Od 2006 roku Interferie S.A. są spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.