Swissmed Centrum Zdrowia: przedwstępna umowa sprzedaży

0
747


Swissmed Centrum Zdrowia S.A. zawarł umowę przedwstępną ze spółką Lux Med Diagnostyka dotyczącą sprzedaży Pracowni Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanej w Szpitalu Swissmed w Gdańsku.

Za zrealizowanie tej transakcji Lux Med zapłaci na rzecz Swissmedu 3,5 mln zł. Spółka Swissmed Centrum Zdrowia dokonała też na rzecz spółki Lux Med Diagnostyka cesji umowy zawartej z Pomorskim Oddziałem NFZ dotyczącej wykonywania badań tomografii komputerowej w Szpitalu Swissmed w Gdańsku. Wartość kontraktu tej placówki na rok 2012 na badania TK wynosi 1 085 800 zł.

Lux Med Diagnostyka to spółka z Grupy Lux Med, która została powołana w 2010 roku w celu konsolidacji usług diagnostyki obrazowej świadczonych przez dotychczasowe podmioty Grupy. Zadaniem spółki jest konsolidacja i koordynacja pracy pionów diagnostyki obrazowej rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, RTG i teleradiologii. Firma zarządza jedną z największych sieci placówek diagnostycznych w Polsce, oferując pacjentom wysoki poziom usług a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii. Do Lux Med Diagnostyka Sp. z o.o. należą: FADO Centrum Usług Medycznych, mammografia mobilna i stacjonarna, AVI Diagnostyka Obrazowa, największe centrum diagnostyczne w Warszawie, Med-Sport, lider diagnostyki w regionie Częstochowy oraz Teleradiologia. Właścicielem Grupy LUX MED jest Mid Europa Partners – czołowa instytucja typu private equity.

Swissmed Centrum Zdrowia jest częścią Grupy Kapitałowej Swissmed, która obejmuje także Swissmed Prywatny Serwis Medyczny oraz Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o.