Swissmed Centrum Zdrowia: umowa inwestycyjna z American Heart of Poland

0
1008

Zarząd Swissmed Centrum Zdrowia S.A. podał do wiadomości publicznej treść umowy zawartej ze spółką American Heart of Poland S.A. Umowa dotyczy zakupu przez spółkę AHP  udziały w spółce Swissmed Vascular sp. z o.o. Koszt zakupu udziałów został wyceniony na 16,2 mln zł.

Spółka będzie prowadziła działalność polegającą na udzielaniu świadczeń zdrowotnych z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej w szpitalu przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku, w tym na podstawie umów zawartych z NFZ.

Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca działa od 2000 roku. Prowadzi oddziały kardiologiczne w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach, Chrzanowie i Starachowicach.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca posiadają także Centrum Badawczo-Rozwojowe, na które składa się nowoczesny Oddział Kardiochirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Bielsku-Białej oraz Pracownia Doświadczalna w Kostkowicach. Dzięki unijnym środkom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z puli na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki w wysokości 18 mln zł, w Centrum prowadzone są badania nad leczeniem wad zastawkowych serca, niewydolności serca oraz w zakresie zaburzeń krzepnięcia i leczenia.