Swissmed: kontrakt o wartości 3,7 mln zł na leczenie szpitalne

0
232

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. otrzymał aneks do umowy zawartej z pomorskim oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącej leczenia szpitalnego. Zgodnie z aneksem wartość  umowy w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku wynosi maksymalnie 3.767.042,66 zł.

Przedmiotem umowy jest udzielanie przez Swissmed świadczeń gwarantowanych opieki zdrowotnej w zakresie leczenia szpitalnego, które obejmuje w szczególności: ginekologię, chirurgię ogólną, chirurgię dziecięcą, ortopedię i traumatologię narządu ruchu, w tym zabiegi endoprotezoplastyki, okulistykę, oraz pakiety onkologiczne z ginekologii i chirurgii ogólnej.

Również w lutym 2017 Swissmed informował o podpisaniu aneksu do umowy z NFZ dotyczącej świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. należy do Grupy Swissmed, która prowadzi szpital wielospecjalistyczny przy ulicy Wileńskiej 44 w Gdańsku oraz przychodnie przyszpitalne, a także trzy przychodnie zlokalizowane w Gdańsku, Gdyni i w Pruszczu Gdańskim.

W przychodniach Swissmed wykonywane są badania diagnostyczne z zakresu radiologii, kardiologii, okulistyki i konsultacje lekarskie w zakresie kilkunastu dziedzin medycyny, w tym między innymi interny, chirurgii, laryngologii, medycyny pracy, ginekologii, ortopedii i urologii.

Znaczna większość usług medycznych oferowanych przez Swissmed jest świadczona w ramach kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa Kapitałowa Swissmed obejmuje także spółki: Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A., Swissmed Development Gdańsk Sp. z.o.o., Swissmed Nieruchomości Sp. z o.o., Swissmed Opieka Sp. z o.o., Swissmed GP Sp. z o.o. oraz Fundację Promedicine.