Swissmed: kontrakt z NFFZ na okulistykę

0
230

Zarząd Swissmed Centrum Zdrowia S.A. poinformował o otrzymaniu aneksu do umowy zawartej z pomorskim oddziałem Narodowego Funduszu zdrowia, dotyczącej leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki.

Zgodnie z aneksem wartość umowy w okresie od 1 stycznia 2017 do 30 czerwca 2017 roku wynosi maksymalnie 4.126.747,46 zł. W kwocie tej uwzględniono dodatkowe środki finansowe przeznaczone wyłącznie na realizację świadczeń w zakresie usunięcia zaćmy powikłanej z jednoczesnym wszczepieniem soczewki oraz usunięcia zaćmy niepowikłanej z jednoczesnym wszczepieniem soczewki, w wysokości 359.704,80 zł w okresie od 1 marca 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku.

W rezultacie, na mocy aneksu, wartość kontraktu Swissmedu z NFZ w zakresie leczenia szpitalnego uległa zwiększeniu, o kwotę 359.704,80 zł.

W lutym 2017 Swissmed Centrum Zdrowia informował o otrzymaniu aneksów do umów z NFZ dotyczących leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w tym zabiegów endoprotezoplastyki, okulistyki, oraz pakietów onkologicznych z ginekologii i chirurgii ogólnej, a także aneksu dotyczącego świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. należy do Grupy Swissmed, która prowadzi szpital wielospecjalistyczny przy ulicy Wileńskiej 44 w Gdańsku oraz przychodnie przyszpitalne, a także trzy przychodnie zlokalizowane w Gdańsku, Gdyni i w Pruszczu Gdańskim.

W przychodniach Swissmed wykonywane są badania diagnostyczne z zakresu radiologii, kardiologii, okulistyki i konsultacje lekarskie w zakresie kilkunastu dziedzin medycyny, w tym między innymi interny, chirurgii, laryngologii, medycyny pracy, ginekologii, ortopedii i urologii.

Znaczna większość usług medycznych oferowanych przez Swissmed jest świadczona w ramach kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa Kapitałowa Swissmed obejmuje także spółki: Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A., Swissmed Development Gdańsk Sp. z.o.o., Swissmed Nieruchomości Sp. z o.o., Swissmed Opieka Sp. z o.o., Swissmed GP Sp. z o.o. oraz Fundację Promedicine.