Swissmed: nowa przychodnia w Gdańsku

0
879

2 grudnia 2011 roku odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej przychodni Swissmed w Trójmieście. Placówka znajduje się w Gdańsku -Morenie przy ul. Jaśkowa Dolina 132 w biurowcu Skwer Morena. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł, część z tych środków pozyskano w ramach emisji akcji spółki na rynku NewConnect.

Placówka stanie się także wkrótce nową siedzibą spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, która poprzednio mieściła się przy ul. Skłodowskiej-Curie. Czteropoziomowa, komfortowo urządzona, wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny przychodnia Swissmed posiada blisko 30 gabinetów. Oferuje zabiegi ambulatoryjne oraz konsultacje lekarskie z zakresu m.in. medycyny rodzinnej, kardiologii, ortopedii, okulistyki, neurochirurgii, chirurgii onkologicznej, neurologii, ginekologii, urologii, reumatologii, pulmonologii. W pracowniach diagnostycznych wykonywane będą badania kardiologiczne: EKG spoczynkowe i wysiłkowe, testy holterowskie, a także badania obrazowe: usg klasyczne, ginekologiczne, prenatalne oraz usg płodu z opcją 4D. Na jednym z pięter powołano tzw. strefę dobrego samopoczucia, dedykowaną potrzebom ciała i ducha, w której pacjenci będą mogli skorzystać z porad psychologa i psychiatry, uczestniczyć w zajęciach fizykoterapii, terapii manualnej i rehabilitacji funkcjonalnej, a także korzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Oferta placówki skierowana jest do pacjentów prywatnych, posiadających pakiety medyczne Swissmed oraz polisy zdrowotne. Na pierwszym piętrze Grupa Swissmed świadczyć będzie także usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w zakresie m.in.: podstawowej opieki zdrowotnej, ginekologii, okulistyki, chirurgii dziecięcej, kardiologii, okulistyki i chirurgii ogólnej.

Otwarcie nowej placówki Swissmed zbiegło się w czasie z dniem jubileuszu 15-lecia istnienia firmy Swissmed na rynku usług medycznych i wpisuje się w strategię rozwoju sieci placówek Swissmed.