Swissmed mecenasem koncertu galowego Benefisu Dojrzałości

0
623

Swissmed objął mecenatem wydarzenie artystyczne – Benefis Dojrzałości, którego bohaterami byli seniorzy. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja Promedicine, założona przez Swissmed w 2013 roku.

Benefis Dojrzałości to wydarzenie artystyczne skierowane do seniorów. Podczas II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, zostało wybranych 8 utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów. Wiersze oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, instytucji społecznych i miejskich działających na rzecz seniorów.

Do wybranych w konkursie poetyckim utworów muzykę napisało ośmiu kompozytorów, a utwory te wykonane zostały na uroczystym koncercie galowym, który odbył się 5 listopada 2018 roku na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Cały projekt zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w przedsięwzięcie wspólnego tworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego, które ma charakter społecznego włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych (gdańskie kluby seniora, uniwersytety III wieku, stowarzyszenia i grupy senioralne itp.).

Fundacja Promedicine działa aktywnie na rzecz aktywizacji osób starszych.

Swissmed oferuje świadczenia medyczne dla seniorów, prowadzi Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne, a w najbliższym czasie planuje otwarcie wieloprofilowego oddziału szpitalnego, w którym jedną z wielu specjalizacji będzie geriatria z pełną diagnostyką chorób osób starszych.

Czytaj: Swissmed rozwija ofertę usług dla seniorów>>>