Swissmed: obsługa medyczna podczas Euro 2012

0
860

Spółka Swissmed Centrum Zdrowia podpisała umowę z organizatorem Mistrzostw Europy EUFA EURO 2012. W ramach umowy spółka zapewni ochronę medyczną zarówno w trakcie odbywających się na gdańskim stadionie imprez jak i w dni, kiedy nie będą odbywać się mecze.

Uważam wybór naszych placówek za wyjątkowe wyróżnienie i uznanie dla wysokich standardów opieki medycznej wypracowanych przez piętnaście lat historii firmy – podkreśla prezes spółki Swissmed, Roman Walasiński.
Opieką diagnostyczną i leczniczą zostaną objęci pracownicy techniczni, piłkarze drużyn narodowych, sędziowie, goście VIP oraz członkowie rodziny UEFA. Usługi te nie będą finansowane przez NFZ. Będą to usługi świadczone na rzecz pacjentów zagranicznych w ramach ich ubezpieczeń lub płatne. Nieznana jest wysokość wysokości środków, jakie placówka otrzyma z tego tytułu, ponieważ kwota jest uzależniona od liczby zdarzeń.

Umowa nie obejmuje zabezpieczenia medycznego stadionu. Spółka Swissmed Centrum Zdrowia jest w trakcie końcowych rozmów ze spółką EURO 2012 i Lechią Operator na zabezpieczenie medyczne meczy podczas Mistrzostw.