Swissmed: połączenie dwóch spółek

0
824


Zarząd spółki Swissmed Centrum Zdrowia S.A. poinformował o uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej na planowane połączenie ze spółką Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą za akcje, które spółka przejmująca wyda akcjonariuszom spółki przejmowanej.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. to spółka z Grupy Swissmed. Obszary działalności spółki to prywatne lecznictwo zamknięte oraz  prywatne konsultacje medyczne i badania diagnostyczne. W ofercie firmy znajduje się też sprzedaż pakietów medycznych dla osób indywidualnych oraz firm. Spółka współpracuje także z firmami ubezpieczeniowymi świadcząc usługi dla pacjentów posiadających polisy zdrowotne.

Spółka Swissmed Centrum Zdrowia jest operatorem medycznym. Świadczy usługi w zakresie lecznictwa otwartego oraz lecznictwa szpitalnego. Świadczy także usługi medyczne na rzecz podmiotów zewnętrznych wynajmujących gabinety lekarskie, sale operacyjne i inne.

Grupa Kapitałowej Swissmed obejmuje także spółki: Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o. , spółki w 100 procentach należące do Swissmed Centrum Zdrowia.

Swissmed prowadzi dwa szpitale – w Gdańsku i w Warszawie oraz sieć przychodni na Pomorzu i w stolicy. Warszawski Szpital Swissmed został wydzierżawiony spółce Magodent. W Szpitalu Swissmed w Gdańsku ośrodek diagnostyczny przejęła Grupa Lux Med. Swissmed zanotował w 2012 roku 55 mln zł przychodów netto ze sprzedaży oraz stratę netto w wysokości 14 mln zł.