Swissmed prowadził negocjacje z Lux Medem

0
790

Zarząd Swissmed podał informację o prowadzonych negocjacjach z Grupą Lux Med na temat zakupu spółki. Ostatecznie Lux Med nie zdecydował się na inwestycję. Swissmed oświadczył, że prowadzi rozmowy z innym inwestorem.

Rozmowy z Lux Medem były prowadzone od początku roku 2013. Lux Med był wstępnie zainteresowany objęcie ponad

50 procent akcji spółki. Jednak rozmowy nie przyniosły efektów.
Swissmed oświadczył, że prowadzi rozmowy z innymi inwestorem, ale nie ujawnił nazwy firmy. „Prowadzone rozmowy mają spowodować w krótkim czasie wzmocnienie możliwości finansowych spółki poprzez jej dofinansowanie i tym samym poprawę jej pozycji rynkowej” – napisała spółka w komunikacie.

Swissmed prowadzi dwa szpitale – w Gdańsku i w Warszawie oraz sieć przychodni na Pomorzu i w stolicy. Szpital w Gdańsku ma 16 oddziałów z 72 – łóżkami. Szpital w Warszawie wyposażony jest w 45 łóżek. Warszawski Szpital Swissmed został wydzierżawiony spółce Magodent. W Szpitalu Swissmed w Gdańsku ośrodek diagnostyczny przejęła Grupa Lux Med.

Grupa Kapitałowa Swissmed osiągnęła od 1 kwietnia 2012 roku do 31 marca 2013 roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 55 907 tys. zł. W tym samym okresie Grupa zanotowała stratę wielkości 14 933 tys. zł.

Przychody Grupy Lux Med uzyskane w roku 2012 wyniosły ponad 764 mln zł. Grupa posiada 118 centrów medycznych własnych i przyzakładowych. Prowadzi 4 szpitale. Z Grupą współpracuje też około 1500 placówek partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.