Swissmed: sprzedaż pracowni diagnostyki obrazowej za 3,5 mln zł

0
755

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. podpisał umowę sprzedaży na rzecz spółki Lux Med Diagnostyka Pracowni Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanej w Szpitalu Swissmed w Gdańsku. Cena wyniosła 3,5 mln zł.

Jednocześnie została podpisana umowa dotycząca podnajmu pomieszczeń pracowni w Szpitalu Swissmed oraz umowa o świadczenie usług diagnostyki obrazowej w zakresie tomografii komputerowej, USG oraz RTG na warunkach nie gorszych od obecnie obowiązujących w ramach Grupy Swissmed.

Zgodnie umową spółka Swissmed Centrum Zdrowia zobowiązała się, w ramach zakazu konkurencji, że nie będzie rozpoczynać ani prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracowni działalności oraz wykonywać żadnych prac lub świadczyć usług na rzecz spółek prowadzących działalność konkurencyjną wobec działalności pracowni przez 3 lata.

Spółka Swissmed Centrum Zdrowia dokonała też na rzecz spółki Lux Med Diagnostyka cesji umowy zawartej z Pomorskim Oddziałem NFZ dotyczącej wykonywania badań tomografii komputerowej w Szpitalu Swissmed w Gdańsku. Wartość kontraktu tej placówki na rok 2012 na badania TK wynosi 1 085 800 zł.

– Decyzja o oddzieleniu diagnostyki obrazowej od pozostałej działalności Swissmedu wynika z faktu, że diagnostyka nie jest i nigdy nie była podstawowym zajęciem naszej spółki – mówi Prezes Zarządu spółki, Roman Walasiński. – W momencie, kiedy pojawiła się godna rozważenia oferta od doświadczonego operatora, specjalizującego się w tego typu badaniach, powierzyliśmy mu tę część naszej działalności. Powyższa decyzja zapadła przy uwzględnieniu gwarancji utrzymania wysokiego poziomu usług dla naszych pacjentów.

Swissmed, który od października 2004 roku notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, oferuje pełen zakres usług medycznych od medycyny rodzinnej do lecznictwa szpitalnego i rocznie obsługuje ponad 300 tysięcy pacjentów.

Swissmed Centrum Zdrowia jest częścią Grupy Kapitałowej Swissmed, która obejmuje także Swissmed Prywatny Serwis Medyczny oraz Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEuroimplant: umowa z Lux Med
Następny artykułAlert legislacyjny