Swissmed tworzy Fundację Promedicine

0
942


Spółka Swissmed Centrum Zdrowia S.A. tworzy Fundację Promedicine, które celami statutowymi będą: misja społeczna i użyteczne działania między innymi w zakresie ochrony zdrowia, edukacji powiązanej z medycyną (np. nauka medycznego języka angielskiego), kultury fizycznej i sportu, oświaty i wychowania, kultury i sztuki, opieki i pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia i wolontariatu.

Jeszcze przed swoją oficjalną rejestracją Fundacja rozpoczyna działalność, ogłaszając nabór na nietypowe szklenie, którym będzie kurs samoobrony dla ratowników medycznych i innych pracowników ochrony zdrowia. Kurs ten został przygotowany w związku z licznymi sygnałami o przejawach agresji wobec lekarzy oraz w odpowiedzi na zapytania w tej sprawie ze strony personelu medycznego.

Uczestnicy kursu pod okiem zawodowego trenera nauczą się, jak radzić sobie z agresywnymi pacjentami lub członkami ich rodzin,  jak ich unieruchomić, aby nie skrzywdzili siebie i innych. Kurs będzie trwał trwa 40 godzin i będzie się składał z wykładów – prezentacji filmów wideo oraz części praktycznej – ćwiczeń obejmujących wszystkie potrzebne techniki, między innymi obrony przed duszeniem, trzymaniem, pchnięciem i uderzeniem,  techniki transportujące i wiele innych.

Zajęcia będzie prowadził mistrz Taekwondo i Hapkido, Jacek Newlaczyl, 6 dan, prezes Hapkido Poland, trener i międzynarodowy sędzia, który szkolił między innymi żołnierzy z pułku desantowego, pracowników ochrony i ratowników medycznych. Program spotkań szkoleniowych obejmuje  osiem kolejnych sobót,  po 5 godzin każde spotkanie. Całość zostaje zakończona zdobyciem umiejętności i certyfikatem.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. to notowana na giełdzie spółka medyczna działająca od 1996 roku na rynku pomorskim. Obecnie posiada placówki w Trójmieście i Pruszczu Gdańskim oraz wielospecjalistyczny szpital w Gdańsku, oferujące szeroki zakres badań diagnostycznych i leczenia operacyjnego. Współpracuje ze 170 lekarzami i obsługuje około 320 tysięcy pacjentów rocznie.