Swissmed: wynajęcie szpitala za 35 mln zł

0
940

Swissmed Development, spółka zależna Swissmed Centrum Zdrowia, zawarła umowę z Maciejem Sadowskim, prowadzącym NZOZ Magodent, dotyczącą wynajęcia pomieszczeń Szpitala Swissmed w Warszawie. Umowa została zawarta na 10 lat, a jej szacunkowa wartość obejmująca cały ten okres wynosi około 35 mln zł netto.

Zawarcie tej umowy  było zapowiadane na początku czerwca 2012, kiedy to Swissmed i Maciej Sadowski podpisali list intencyjny w sprawie długotrwałej współpracy. Umowa dotycząca wynajęcia pomieszczeń szpitala jest pierwszym etapem tej współpracy.

Magodent będzie wynajmował pomieszczenia o powierzchni użytkowej 4.454,18 mkw. NZOZ będzie także wynajmował sprzęt medyczny oraz pozostałe wyposażenie szpitala i będzie prowadził w budynku szpitala działalność medyczną.

Kolejnym etapem wzajemnej współpracy będzie zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie prowadzić działalność medyczną w Szpitalu Swissmed Warszawa, a następnie zawarcie pomiędzy tą spółką z o.o., a Swissmed Development umowy zamiany udziałów na warunkach: 34 procent udziałów spółki z o.o. w zamian za 66 procent udziałów Development – bez dopłat. Spółka z o.o. ma się stać najemcą Szpitala Swissmed Warszawa wraz z wyposażeniem.

Magodent prowadzi zarówno przychodnie, jak i szpital, w którym funkcjonują oddziały chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, ginekologii oraz kardiologii. Finansowanie Narodowego Funduszu uzyskane przez Magodent w 2012 ma wartość 51 115 212,54 zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, leczenia stomatologicznego oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

Swissmed Centrum Zdrowia jest częścią Grupy Kapitałowej Swissmed, która obejmuje także Swissmed Prywatny Serwis Medyczny oraz Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o. Swissmed prowadzi dwa szpitale – w Gdańsku i w Warszawie oraz sieć przychodni na Pomorzu i w stolicy. Szpital w Gdańsku prowadzi 16 oddziałów z 72 – łóżkami. Warszawski 45-łóżkowy szpital rozpoczął działalność we wrześniu 2011 roku.  Wartość kontraktu z NFZ warszawskiego Szpitala Swissmed wynosi 3 111 635 zł.