Swissmed: zwiększenie kontraktu z NFZ

0
912


Spółka Swissmed Centrum Zdrowia S.A. z Gdańska zwiększyła wartość umowy podpisanej z Pomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Cały kontrakt spółki z NFZ na rok 2012 ma obecnie wartość 28 166 477,74 zł.

Umowa, której dotyczył aneks, obejmuje leczenie szpitalne. Jej wartość obecnie wynosi 21 957 200, 44 zł. Poza tym Swissmed posiada kontrakt na usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: gastroenterologii, ginekologii i położnictwa, leczenia chorób naczyń, genetyki, chirurgii ogólnej, dziecięcej, ortopedii, okulistyki a także tomografii komputerowej. NFZ finansuje także leczenie szpitalne w zakresie kardiologii, anestezjologii i intensywnej terapii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, dziecięcej i naczyniowej, kardiochirurgii, ortopedii, okulistyki.

Otwarty w ubiegłym roku Szpital Swissmed działający w Warszawie posiada kontrakt na swoje usługi w wysokości 3 111 635 zł. Umowy dotyczą leczenia szpitalnego w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, ortopedii, okulistyki i otolaryngologii.

Swissmed Centrum Zdrowia jest częścią Grupy Kapitałowej Swissmed, która obejmuje także Swissmed Prywatny Serwis Medyczny oraz Swissmed Nieruchomości sp. z o.o i Swissmed Development sp. z o.o. Swissmed prowadzi dwa szpitale – w Gdańsku i w Warszawie oraz sieć przychodni na Pomorzu i w stolicy. Szpital w Gdańsku prowadzi 16 oddziałów z 72 – łóżkami. Warszawski 45-łóżkowy szpital rozpoczął działalność we wrześniu 2011 roku. Swissmed S.A. jest notowany na rynku głównym GPW, Swissmed Prywatny Serwis Medyczny – na rynku NewConnect.