Synevo ma już 7 akredytowanych laboratoriów

0
789

Do grona placówek akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji dołączyło siódme już laboratorium sieci Synevo, zlokalizowane w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku, należącym do spółki Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o.

Akredytacja laboratoriów medycznych w Polsce jest procesem dobrowolnym i kosztownym. Dowodem na to, że spółka Synevo dba o jakość świadczonych usług jest fakt, że niemal połowa z akredytowanych na zgodność z normą PN-EN ISO 15189 laboratoriów medycznych w Polsce to laboratoria Synevo.

Certyfikat akredytacji jest dowodem wysokiej jakości świadczonych usług, postępowania zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa oraz potwierdzeniem wdrożenia standardów, opisanych w międzynarodowej normie, będących kwintesencją zasad dobrej praktyki laboratoryjnej.

Laboratorium akredytowane to laboratorium, którego kompetencje zostały sprawdzone i pozytywnie zweryfikowane przez niezależny organ, na podstawie oceny audytorów – specjalistów w ocenianych dziedzinach medycyny laboratoryjnej. Współpraca z takim podmiotem oznacza redukcję ryzyka biznesowego, a także wzrost bezpieczeństwa i zadowolenia zarówno pacjentów jak i kontrahentów.

Dla personelu praca w laboratorium, w którym funkcjonuje system zarządzania, wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania. Wdrożenie systemu oznacza przede wszystkim zmianę tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych wzorców postępowania, standaryzację, opisanie oraz dokumentowanie i doskonalenie każdego z etapów usługi laboratoryjnej – od zlecenia po wydanie sprawozdania z badań. Dlatego największą wartością jest otwarty na zmiany, wykwalifikowany personel świadomy istoty swoich obowiązków i udziału w opiece nad pacjentem. Według audytorów PCA właśnie taki personel jest mocną stronną laboratoriów Synevo.

Laboratoria i punkty pobrań Synevo  działają między innymi w Warszawie, Wołominie, Gdańsku, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Chojnicach.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.