Synevo: nowa aplikacja dla lekarzy

0
220

Laboratoria Medyczne Synevo uruchomiły bezpłatną aplikację Doctor Cabinet – platformę umożliwiającą szybkie i wygodne zlecenia badań diagnostycznych, również w telemedycynie. Narzędzie to ma na celu ułatwienie pracy lekarzom, zwłaszcza w trakcie trwającej pandemii Covid-19, oraz umożliwienie dostępu do wiedzy na temat badań laboratoryjnych.

Doctor Cabinet to nowe rozwiązanie na rynku usług diagnostyki medycznej, z którego mogą korzystać wszyscy lekarze, którzy zlecają swoim pacjentom badania płatne. Po utworzeniu konta, lekarz może bardzo szybko wybrać odpowiednie testy i zlecić je pacjentowi podając tylko jego numer telefonu. Pacjent w trakcie wizyty otrzymuje SMS z listą badań do zrealizowania. Jeśli zdecyduje się na wykonanie ich w Synevo, może wypełnić formularz internetowy, dzięki czemu może skrócić znacznie swój pobyt w punkcie pobrań.

Pacjent może również wyrazić zgodę na udostępnienie wyników swoich badań lekarzowi zlecającemu. W takiej sytuacji, lekarz zlecający badanie zobaczy wyniki bezpośrednio w aplikacji Doctor Cabinet.

Czytaj także: Raport „Zdrowie Polaków po pandemii” – postulaty dla systemu ochrony zdrowia>>>

Celem przyświecającym tworzeniu Doctor Cabinet było stworzenie responsywnej aplikacji, w której wszystko zależy od jej użytkowników. To lekarz decyduje o tym, jakie badania zlecać, a decyzje może podejmować w oparciu o szczegółowe opisy poszczególnych produktów oraz system badań powiązanych, który powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie ekspertów ds. diagnostyki medycznej. Aplikacja daje również lekarzom możliwość tworzenia własnych pakietów badań, tak by mogli używać jej jeszcze szybciej i wygodniej.

Aplikacja działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych: tabletach i smartfonach. Doctor Cabinet spełnia również wszystkie wymagania RODO oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Od 22 lutego 2021 roku wszyscy lekarze mogą zarejestrować się na platformie i używać jej do zlecania pacjentom badań płatnych. W przyszłości Synevo planuje również rozwój aplikacji i uruchomienie jej w segmencie B2B dla lekarzy rozliczających się z Synevo w oparciu o podpisane umowy.

Laboratoria i punkty pobrań Synevo działają w 14-tu województwach, zlokalizowane są między innymi w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu czy Gorzowie Wielkopolskim.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji.

Synevo należy do Grupy Medicover.

Czytaj także: Kolejne laboratorium Synevo na liście uprawnionych>>>