Synevo partnerem ogólnopolskiej kampanii „Diagnostyka jajnika”

0
863

Laboratoria Synevo są partnerem medycznym ogólnopolskiej kampanii społecznej „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…”, którą zainaugurowano 27 października 2016 roku w Warszawie. Jej ambasadorkami zostały aktorka Anna Korcz i jej córka Ania.

– Rak jajnika to jeden z najczęstszych nowotworów kobiecych. Co roku jest on rozpoznawany u 3,5 tysiąca Polek, a 2,5 tysiąca z jego powodu umiera. Wiele z nich można by uratować, gdyby choroba została u nich rozpoznana wcześniej, a nie dopiero w zaawansowanym stanie, jak to niestety często się zdarza. Zdecydowaliśmy się przyłączyć do tej kampanii, ponieważ jej organizatorom – Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”- tak samo jak nam zależy na podniesieniu świadomości kobiet na temat profilaktyki onkologicznej i badań diagnostycznych, które są niezbędnym elementem postawienia trafnej diagnozy – mówi dr n. med. Andrzej Marszałek, dyrektor medyczny Synevo. I dodaje: – W naszej działalności edukacja pacjentów, a także lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i innych pracowników medycznych, zajmuje bardzo ważne miejsce.

Laboratoria Synevo już od 10 lat wspierają lekarzy i pacjentów w zakresie medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Wykonywane przez firmę Synevo analizy z zakresu hematologii, chemii klinicznej, autoimmunologii, alergologii, toksykologii, biologii molekularnej, genetyki i mikrobiologii, wpływają nie tylko na postawienie rozpoznania, ale również na monitorowanie przebiegu choroby i jej leczenie. Według niektórych danych ponad połowa informacji niezbędnych do postawienia rozpoznania pochodzi właśnie z laboratorium. W zakresie tak zwanych markerów nowotworowych, o których w sposób naturalny myślimy mówiąc o chorobie nowotworowej, konieczna jest współpraca pacjenta, lekarza i laboratorium. Nie wolno samemu interpretować wyników na podstawie porównania z wynikami sąsiada, czy znajomego.

– Pracownicy naszej firmy są autorami i współautorami podręczników, monografii i artykułów w piśmiennictwie medycznym i popularnym – podkreśla dr Andrzej Marszałek.

Celem kampanii „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…” jest przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych i zachęcenie ich do szczerych rozmów rodzinnych o chorobach kobiecych. Szczegóły na stronie www.kwiatkobiecosci.pl

Synevo to sieć obejmująca około 100 placówek w całym kraju (laboratoriów i punktów pobrań). Laboratoria medyczne Synevo działają między innymi w Warszawie, Wołominie, Gdańsku, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Chojnicach.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.