Synevo partnerem półmaratonu zielonogórskiego

0
787


Już po raz drugi sieć laboratoriów medycznych Synevo aktywnie włączy się w organizację półmaratonu w Zielonej Górze. Zrealizuje akcję badań profilaktycznych, zarówno wśród biegaczy, jak i obecnych na mecie kibiców. Półmaraton odbędzie się 11 września 2016.

Dzięki współpracy z fundacją Europejska Klinika Cukrzycy tego dnia w strefie zawodów zostanie udostępniony specjalistyczny autobus – Diabetobus. Będzie można w nim dokonać pomiaru stężenia glukozy we krwi włośniczkowej, poziomu ciśnienia tętniczego oraz wykonać analizę składu ciała.

W trakcie akcji porad lekarskich w zakresie przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego, diagnostyki laboratoryjnej oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych udzielał będzie dyrektor medyczny Synevo dr n. med. Andrzej Marszałek, a także personel punktu pobrań Synevo w Zielonej Górze.

Poza tym do każdego z pakietów startowych półmaratonu zostanie dołączony kupon umożliwiający wykonanie z 20-procentową zniżką pakietu badań laboratoryjnych scanactive dedykowanego osobom aktywnym fizycznie. Firma Synevo ufunduje także vouchery uprawniające do wykonania zestawu badań sportowych scanactive dla kilku osób, które ukończą półmaraton zielonogórski. Na linii startu półmaratonu stanie także kilkunastoosobowa drużyna biegowa Synevo – badamy dla sportu, która zmierzy się z pokonaniem ponad 21-kilometrowego dystansu ulicami Zielonej Góry.

Synevo to sieć obejmująca około 100 placówek w całym kraju (laboratoriów i punktów pobrań). Laboratoria medyczne Synevo działają między innymi w Warszawie, Wołominie, Gdańsku, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Chojnicach.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.