Synevo uruchamia punkt wymazowy na lotnisku w Modlinie

0
222

Synevo uruchamia 1 marca 2021 roku specjalny punkt wymazowy w kierunku Covid-19, który będzie funkcjonował na terenie Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Będzie tam obierany materiał do badań antygenowych oraz do badań metodą RT-PCR.

Punkt wymazowy zlokalizowany będzie na parkingu przed wejściem do terminala – odloty.

Wymazy pobierane będą w poniedziałki i piątki od północy do godziny 5, tuż przed lotami do Eindhoven w Holandii.

Wyniki testu antygenowego będą wydawane na miejscu maksymalnie w ciągu jednej godziny od momentu pobrania. Będą dostępne w języku polskim i angielskim, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. W przypadku wyniku online pacjent otrzyma wiadomość SMS z kodem dostępu.

Cena testu antygenowego wynosi 180 zł, natomiast testu wykonywanego metodą RT-PCR 450 zł (plus usługa za pobranie – 6 zł).

Podróżni udający się do Holandii są zobowiązani do przedstawienia przewoźnikowi negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego do 4 godzin przed odlotem.

Władze holenderskie wymagają również od podróżujących negatywnego wyniku badania RT-PCR, który powinien być wykonany najwcześniej na 72 h przed planowanym przyjazdem do Holandii.

Czytaj także: Synevo: testy na koronawirusa w Tczewie>>>

Test w kierunku Covid-19 metodą RT-PCR można wykonać także w dedykowanych punktach pobrań Synevo.

Laboratoria i punkty pobrań Synevo działają w 14-tu województwach, zlokalizowane są między innymi w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu czy Gorzowie Wielkopolskim.

Laboratoria sieci znajdują się na liście Ministerstwa Zdrowia zawierającej placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Synevo należy do Grupy Medicover.