Synexus: otwarcie Biura Regionalnego we Wrocławiu

0
963


Synexus, spółka prowadząca badania kliniczne, otworzyła Biuro Regionalne na Europę Centralną i Wschodnią. Placówka mieści się we Wrocławiu w biurowcu Sky Tower. Obecnie w biurze regionalnym pracuje 20 osób, które wspomagają Synexus w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i w Bułgarii oraz już wkrótce w Rumunii.

W przyszłości planowany jest rozwój działalności w obecnych krajach oraz zaistnienie w nowych miejscach w regionie. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zatrudnić jeszcze około 50 osób. Poszukiwani będą wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie farmacji, medycyny, finansów oraz informatyki.

Firma zastanawia się również nad ulokowaniem we Wrocławiu usług związanych z obsługą finansową, informatyczną oraz call center dla całej grupy Synexus. Wrocław jako jedno z większych centrów nowoczesnych usług w Europie Środkowej i Wschodniej jest idealnym miejscem na ulokowanie tego typu działalności.

Synexus to największa na świecie sieć przychodni wyspecjalizowanych w prowadzeniu badań klinicznych. Pierwsza przychodnia powstała w 1992 roku w Wielkiej Brytanii. Dziś firma dysponuje ponad 30 placówkami zlokalizowanymi m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Bułgarii, Republice Południowej Afryki, na Ukrainie i Węgrzech.

Przychodnie sieci Synexus działają w Polsce od 2003 roku. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych.

Przedmiotem działalności firmy Synexus jest prowadzenie badań klinicznych dla innowacyjnych firm farmaceutycznych wprowadzających nowe typy terapii na rynek. Ponadto Synexus podejmuje zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne dla społeczności lokalnych. W należących do sieci przychodniach pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, m.in. densytometrii (badanie gęstości kości) lub badań laboratoryjnych.

Od początku działalności Centrum Medycznego Synexus w Polsce z samych tylko bezpłatnych badań densytometrycznych skorzystało ponad 120 tysięcy osób. Tylko w 2012 bezpłatne badania densytometryczne zostały wykonane dla 65 000 pacjentów, z tego u około 2500 osób stwierdzono osteoporozę.

W 2012 roku Synexus przejęło warszawskie Centrum Medyczne Osteomed działające od 1994 roku i specjalizujące się w prowadzeniu badan klinicznych na etapie potwierdzania skuteczności leków (II i III faza). Centrum zostało założone przez rodzinę Sawickich i przez 18 lat było zarządzane i kierowane przez dr. Andrzeja Sawickiego – wybitnego specjalistę w zakresie metabolicznych chorób kości i osteoporozy, dr Elżbietę Wiśniewską-Sawicką oraz Piotra Sawickiego.