Synlab członkiem Pracodawców Medycyny Prywatnej

0
388

Firma Synlab prowadząca sieć laboratoriów diagnostycznych, została członkiem Pracodawców Medycyny Prywatnej. Synlab Polska jest częścią największej sieci laboratoriów w Europie, która posiada placówki w 25 krajach.

W Polsce Synlab prowadzi w Warszawie dwa laboratoria i trzy punkty pobrań oraz punkty pobrań w Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornej.

Synlab oferuje bardzo szeroki zakres badań, obejmujących około 5000 parametrów.

Przychody grupy Synlab w 2014 roku wyniosły ponad 756 mln euro. Liczba pracowników na świecie to 7.000. Synlab prowadzi 300 placówek w 25 krajach, z których 175 to laboratoria. Liczba analiz przeprowadzonych w 2014 roku to ponad 350 milionów. Laboratoria Synlab wykonują usługi dla szpitali, klinik, centrów medycznych, przychodni oraz gabinetów lekarskich

Pod koniec czerwca 2015 Synlab poinformował o pozyskaniu nowego inwestora strategicznego, firmy Cinven (private equity). Nabył on większościowy pakiet udziałów w synlab Holding, po wcześniejszym zakupie grupy laboratoryjnej Labco, jednej z największych europejskich sieci laboratoriów medycznych z główną siedzibą we Francji. Szacowana wartość przedsiębiorstwa wynosi 1,2 mld euro.  Po połączeniu grupa Synlab będzie obecna w 26 krajach w Europie, w wielu z nich jest liderem rynku diagnostyki laboratoryjnej.

Grupa Synlab planuje dalszy rozwój poprzez wzrost organiczny oraz akwizycje kolejnych przedsiębiorstw działających w branży diagnostyki laboratoryjnej. 

Więcej informacji: www.synlab.pl