Szczytno: nowa poradnia w Centrum Elmed

0
866


Centrum Medyczne Elmed ze Szczytna uruchomiło nową poradnię dietetyczną. Poradnia specjalizuje się w kuracjach odchudzających dla osób dorosłych i pracy z dziećmi z nadwagą. Usługi poradni są komercyjne.

Poradnie kieruje swoje usługi zarówno do osób z nadwagą, w tym także dzieci z nieprawidłową masą ciała, jak i pacjentów z chorobami dieto-zależnymi, kobiet w ciąży, wegetarian oraz całych rodzin.

Przychodnia Lekarska Elmed powstała na bazie przychodni Zarządu Służby Zdrowia MSWiA w Olsztynie, działającej przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Ambulatorium Jednostki Wojskowej w Lipowcu . Działalność rozpoczęła w czerwcu 1999 roku jako jeden z pierwszych w województwie warmińsko – mazurskim niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

W Szczytnie Elmed prowadzi placówki: przy ulicy Gnieźnieńskiej, przy ulicy Nauczycielskiej oraz w Wyższej Szkole Policyjnej. Posiada także przychodnie w Myszyńcu oraz w Orzynach.

Elmed oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 3 027 096,50 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz leczenia stomatologicznego. Z budżetu NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna świadczona przez Elmed. Centrum prowadzi Elmed-Bączek spółka jawna.