Szpital Bonifratrów otwiera placówkę w Zakopanem

0
294
Pracownia tomografii komputerowej w Szpitalu Bonifratrów w Krakowie

Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie poszerza dostęp do oferowanych usług i w tym celu otwiera placówkę w nowej lokalizacji –  w Zakopanem. Od końca lutego 2021 roku przy ulicy Chramcówki 18 realizowane będą komercyjne konsultacje lekarskie.

Będą to konsultacje chirurga naczyniowego, chirurga ogólnego i onkologa w zakresie przewodu pokarmowego oraz urologa, specjalistów ze Szpitala Bonifratrów w Krakowie. Pacjenci przyjmowani w gabinetach będą mogli korzystać z poszerzonego procesu diagnostyczno-leczniczego w oparciu o bazę Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie.

Czytaj także: Opieka zdrowotna nakierowana na wartość lepiej zaspokaja potrzeby pacjentów>>>

Szpital Bonifratrów w Krakowie oferuje konsultacje lekarzy ponad 20-tu specjalności. Prowadzi też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, pracownie diagnostyczne, gdzie dostępne są miedzy innymi badania USG, RTG oraz tomografii komputerowej) oraz 5 oddziałów szpitalnych.

W połowie lutego 2021 placówka otworzyła nową poradnię – psychiatryczną.

Usługi szpitala są oferowane zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie,  hospicjum we Wrocławiu oraz apteki, sklepy zielarskie i domy opieki.