Szpital Bukowiec: nowy Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych

0
1870

W połowie stycznia 2012 roku w Szpitalu Bukowiec, należącym do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, działającego w ramach sieci EMC, został uruchomiony Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Na liczącym 16 łóżek Oddziale mogą się leczyć m.in. chorzy na bulimię i anoreksję. Oddział jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy powiększyć zakres naszych usług szpitalnych dla pacjentów. W dzisiejszych niespokojnych czasach, różnego rodzaju zaburzenia i nerwice stają się coraz powszechniejszym problemem – powiedziała Wiesława Gajewska, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia.

Szpital Bukowiec mieści się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 roku, otoczonego pięknym bukowym parkiem, w pobliżu pasm Karkonoszy i Rudaw Janowickich. W Szpitalu o powierzchni ponad 7 tys. mkw znajduje się Izba Przyjęć, 8 Oddziałów leczenia stacjonarnego z łączną liczbą 154 łóżek, bloki operacyjne, pracownia endoskopowa, zaplecze rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne oraz apteka.

Szpital Bukowiec prowadzi, oprócz nowego oddziału, leczenie w zakresie chorób wewnętrznych z pododdziałem diabetologicznym, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, neonatologii i chorób dziecięcych, a także rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową.

Dodatkowo w ofercie placówki znajduje się bezpłatna Szkoła Rodzenia. Spotkania prowadzone w formie wykładów, pokazów, prezentacji i ćwiczeń pomagają w przygotowaniu psychicznym i fizycznym do porodu oraz rodzicielstwa. Od początku czerwca 2011 roku Szpital Bukowiec zaoferował ciężarnym darmowe znieczulenie wziewne podczas porodu.

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach w posiada w swej strukturze 3 jednostki organizacyjne: oprócz Szpitala Bukowiec jest to Zakład Opieki Długoterminowej mieszczący ZOL i Hospicjum Stacjonarne oraz Przychodnia. NZOZ dołączył do Sieci EMC Instytut Medyczny SA w styczniu 2009 roku.