Szpital Gajda-Med będzie miał nowy sprzęt

0
287

Do końca grudnia 2020 roku do Szpitala Powiatowego Gajda-Med zostanie dostarczony nowy cyfrowy aparat RTG. Jego wartość wyniesie 370 tys. zł. Zakup  jest realizowany w ramach zadania dotyczącego działań związanych z walką z koronawirusem.

Spółka złożyła w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim projekt w ramach zadania pod nazwą „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Szpital już podpisał z samorządem województwa mazowieckiego umowę sfinansowania inwestycji.

Będzie to nowy aparat RTG firmy Samsung Electronics Co. LTD, model GM 85. Dużym atutem tego urządzenia jest bieżący dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a także możliwość uchwycenia większej części ciała niż obszar detektora. Lekarz będzie mógł uzyskać na przykład obraz całego kręgosłupa pacjenta. Sprzęt ten zapewnia nie tylko wysoką jakość obrazu, ale także większe bezpieczeństwo pacjenta podczas badania, gdyż redukuje dawkę promieniowania.

W listopadzie 2020 decyzją Wojewody Mazowieckiego w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med powstał w miejsce oddziału internistycznego – oddział covidowy. Oddział posiada 125 łóżek dla pacjentów i 5 łóżek respiratorowych.

Czytaj na ten temat: Pułtusk: oddział covidowy w szpitalu Gajda Med>>>

Szpital działa w sieci i prowadzi osiem oddziałów. Oprócz dotychczasowego oddziału internistycznego o profilu kardiologicznym są to oddziały – pediatrii, chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej, geriatrii, ginekologiczno-położniczy, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji kardiologicznej.

Grupa Gajda-Med w sumie prowadzi ponad 20 placówek, zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie województwa mazowieckiego.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda.