Szpital Gajda-Med poprowadzi powszechny punkt szczepień w Pułtusku 

0
427

Szpital Powiatowy Gajda – Med z Pułtuska będzie obsługiwał powszechny punkt szczepień przeciw Covid-19. Punkt zlokalizowany jest w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 przy Alei Tysiąclecia 14. 

Punkt szczepień powszechnych jest wspólną inicjatywą burmistrza Pułtuska i Szpitala Powiatowego Gajda – Med. Szkoła w imieniu Gminy Pułtusk zorganizowała punkt, a szpital zapewni jego obsługę medyczną. 

Punkt w pełnej gotowości jest od 19 kwietnia 2021, a wymaganą akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia uzyskał 21 kwietnia 2021. W protokole uzgodnień stwierdzono: „Obiekt przygotowany, prawidłowo oznakowany, spełniający wymogi zgodnie z wytycznymi dla punktów szczepień powszechnych”.  

Czytaj także: Zielona Góra: Aldemed poprowadzi powszechny punkt szczepień >>>

Szpital Gajda-Med pełni rolę szpitala węzłowego w ramach Narodowego Programu Szczepień, prowadzonego od grudnia 2020 roku. Szczepienia wykonywane są zarówno w Szpitalu Gajda-Med, przy ulicy Piotra Skargi 23/29, jak i w poradniach specjalistycznych szpitala działających przy ulicy 3-go Maja 5 w Pułtusku. 

Szpital Gajda-Med prowadzi także oddział covidowy, który powstał w listopadzie 2020 roku w miejsce oddziału internistycznego. Posiada 125 łóżek dla pacjentów oraz 5 łóżek respiratorowych. 

Grupa Gajda-Med w sumie prowadzi ponad 20 placówek, zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego. 

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda. 

Czytaj także: Jak przygotować się do szczepień w zakładach pracy >>>