Szpital Matopat: audyt recertyfikacyjny ISO

0
874

W maju 2016 w Szpitalu Matopat w Toruniu odbył się recertyfikacyjny audyt zewnętrzny, przeprowadzony przez przedstawicieli firmy Bureau Veritas. Podczas audytu kontrolowany był proces diagnostyki i leczenia ambulatoryjnego w przychodni Matopat oraz proces leczenia szpitalnego w szpitalu Matopat.

W wyniku przeprowadzonej kontroli potwierdzony został wysoki poziom usług oferowanych przez placówkę, zgodny z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008 i potwierdzony przyznaniem certyfikatu ważnego przez kolejne trzy lata.

W raporcie końcowym audytorzy wskazali, że jedną z mocniejszych stron szpitala jest ciągłe zaangażowanie kierownictwa w rozwój i stałe doskonalenie jakości usług.

Na początku stycznia 2016 placówka otrzymała certyfikat „Szpital bez bólu”, przyznawany placówkom, które spełniają określone kryteria i przyczyniają się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Szpital Specjalistyczny Matopat należy do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A. Posiada 30 łóżek dla pacjentów. W placówce wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii, ortopedii, ginekologii, neurochirurgii, urologii oraz okulistyki. W ramach szpitala działa przychodnia posiadająca pracownie diagnostyczne (endoskopową, kardiologiczną, USG, RTG, Holter, OCT, laseroterapię) oraz 23 poradnie specjalistyczne.

Szpital Matopat oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2016 ma wartość ponad 6 mln zł. Środki te finansują głównie leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki. Na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną przeznaczone jest prawie 80 tys. zł., umowa dotyczy poradni diabetologicznej.