Szpital Mazovia organizatorem akcji Tydzień Urologii

0
1043


Prywatny Szpital Mazovia działający na warszawskim Ursynowie jest organizatorem społecznej akcji edukacyjno – profilaktycznej organizowanej co roku przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne oraz Polskie Towarzystwo Urologiczne pod nazwą Tydzień Urologii.

W ramach Tygodnia Urologii mieszkańcy Ursynowa zainteresowani tematyka będą mogli wziąć udział w otwartych seminariach, prowadzonych przez specjalistów w Urzędzie Dzielnicy Warszawa-Ursynów. Spotkania odbędą się 18 i 19 września 2012. Ich tematyka będzie dotyczyła kamicy moczanowej oraz chorób prostaty. W trakcie obu spotkań i po ich zakończeniu zainteresowani będą mogli otrzymać materiały edukacyjne, zasięgnąć porady specjalistów, a także zapisać się na bezpłatne badania profilaktyczne, które będą mogli wykonać w Szpitalu Mazovia 22 września 2012. Oprócz specjalistycznych konsultacji urologicznych, w zależności od wskazań wykonywane będą badania USG, przeglądowa skopia RTG jamy brzusznej, badanie przepływu cewkowego (uroflowmetria), ocena zalegania po mikcji oraz badania laboratoryjne (PSA). Pacjenci będą mogli także zwiedzić specjalistyczne pracownie urologiczne.

Tydzień Urologii jest cyklicznym, corocznym wydarzeniem organizowanym przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne, mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób urologicznych i nowoczesnych metod ich leczenia. Akcja informacyjna prowadzona jest we wszystkich krajach Europy poprzez narodowe Towarzystwa Urologiczne według wytycznych Towarzystwa Eropejskiego. 

Szpital Mazovia działa na warszawskim Natolinie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej od 2009 roku. Oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego chorób z zakresu urologii i ginekologii oraz proktologii. Szpital składa się z części ambulatoryjnej, pracowni diagnostycznych, oddziałów urologii i ginekologii oraz bloku operacyjnego. Mazovia posiada także placówkę na warszawskiej Woli przy ulicy Ciołka, w której prowadzona działalność ambulatoryjna (konsultacje i drobniejsze zabiegi). Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.